Úvod Stydké pysky

Stydké pysky

Stydké pysky, sousloví, které je charakteristické svou lechtivostí a ožehavostí. Přitom jsou stydké pysky neodmyslitelnou částí ženského pohlaví. Jejich vzhled přitahuje pohledy mužů (někdy i žen) a jejich tvar a lokalizace plní své funkční i zdravotní hledisko.

Tvar, barva a ochlupení stydkých pysků je individuální a mění se vzhledem k období (těhotenství) i věku. Ochlupení je mnohdy upravováno podle módních trendů.

Stydké pysky, jejich anatomie

Ženské pohlaví se skládá z vnitřní a zevní části rodidel. Stydké pysky (labia) jsou důležitou součástí zevních rodidel. Jedná se o párové kožní řasy, které obklopují a uzavírají vchod do pochvy. Jejich pokožka je citlivá, uvnitř podobná sliznici. Stydké pysky jsou zevně pokryté pubickým ochlupením. Přední část stydkých pysků přechází ve stydký pahorek, zadní část končí na hrázi (perineu). Mezi tím je stydká štěrbina s ústím močové trubice a vagíny.

Rozlišují se:

  • Velké stydké pysky (labia majora) jsou uvnitř vyplněny převážně tukem. Obsahují však i tělíska, které při vzrušení a překrvení zajistí zduření těchto pysků. Tím se rodidla otevírají a jsou přichystány k následnému pohlavnímu aktu. Za normálních okolností stydké pysky uzavírají stydkou štěrbinu a chrání ji před vniknutím nečistot a infekcí.
  • Malé stydké pysky (labia minora) jsou mnohem jemnější kožní řasy, které jsou ukryty ve stydké štěrbině. Lemují poševní vchod a v přední části se setkávají s velmi citlivou a důležitou součástí ženského genitálu, která se nazývá klitoris. Malé stydké pysky při vzrušení také zduří a nabydou na velikosti. Jejich povrch je podobný sliznici a je velmi citlivý.

Význam stydkých pysků lze spatřovat především v ochraně vnitřních rodidel, přesto plní i svou důležitou roli v sexuálním životě.


Diskuse (68 komentářů)

Fany, (03. 10. 2010 03:36) Reagovat
Moje přítelkyně má malé pysky skoro neznatelné. Vůbec s tím problém nemá a mě se to taky líbí. Setkal jsem se s tím i u předchozí přítelkyně. Je to běžné, že malé pysky téměř chybí, nebo je to vzácnost?
dablik, (09. 04. 2011 22:32) Reagovat
je to tzv idealni stav skeblicky,kdy velke pysky jsou krasne,pevne a na ohmat velmi prijemne a male se jen trosku rozvinou do "motylka" jak mile ale velke pysky jsou moc male,skeblicka ma osklivy nenahmatatelny tvar a z malych pysku se stava osklivy nality netopyr,ktery prekryje krasnou muslicku...zavidim ti,bud rad,ze jsi nic jineho nepoznal:)
Michal, (15. 04. 2011 14:52) Reagovat
C
Michal, (15. 04. 2011 14:54) Reagovat
Ty jsi ale blbec,co to tu meleš o idealním stavu,pro každého je ideal jiný. Jen tu ty ženský stresuješ,když je nechceš podpořit tak sem nelez ty ignorante.
Roman, (23. 04. 2011 13:35) Reagovat
Kravina... tyhle komplexy jsou na urovni, kdy si pubertak rika, ze musi na operaci prodlouzeni penisu, protoze jeho macek tam dole ma "jen" 15 cm... Holky, zamyslete se nad tim. I takovi kluci jdou zbytecne na operaci a z vaseho pohledu je to taky urcite blbost.Kupte si radsi nejakou hracku http://www.edenfantasys.com/dildos/realistic-dildos/#pcode-skn
Hame, (07. 05. 2011 15:32) Reagovat
Kolik ti je? Asi se hodně často díváš na porna a ve skutečnosti jsi žádnou ještě neviděl co? Teď ti dám můj pohled na dokonalé pánské přirození. Je to tzv ideální stav pán. přirození, kdy předkožka je odstraněna obřízkou. Je to mnohem hezčí a hygieničtější, než když tam dole visí předkožka, a dělá tak dojem nechutného slimáka vykukující z ulity. :-x Tím nechci urazit ostatní pány. Každá máme jiný vkus.
Ali, (24. 10. 2012 12:46) Reagovat
Co to je za názor? Absolutně s tím nesouhlasím. Nelze říct co je hezčí a co ne. Myslím, že ale hodně žen jde na operaci i ze zdravotního hlediska, nejen kvůli estetice.
niky, (05. 10. 2010 17:22) Reagovat
toho se taky bojim :/
Matouš, (09. 10. 2010 16:57) Reagovat
no tak to je hodně divný a běžné to rozhodně není. A mě se to ani nelíbí, když je dole úplně plochá jako prkno. Mě to a i odpuzuje. Ale to je věc názoru.
sára, (19. 06. 2011 15:16) Reagovat
Holky neblázněte,podle mého názoru mít vetší malý pysky vypada žensky tak proč zmenčovat,ať si chlapy pohrajou ;-) mít malý pysky to bych si připadala jako nějaký děťátko..pracovala jsem v erotice a věřte že větší pysky jsou rozhodně mnohem víc žádaný..dříve jsem o zmenšení taky přemýšlela ale radči zajedu někam na dovču než vyhodit tolik peněz kvuli tomu abych měla lepší pocit, chlapy chtěj ženskou a ne holčičku :lol:
Michal, (27. 07. 2011 18:06) Reagovat
To je vidět, že lidé už dneska řeší "pí****ny" místo skutečných problémů.
IVETA, (27. 10. 2011 11:31) Reagovat
Já si myslím, že je to věc každé ženy, jestli se rozhodne tuto operaci podstoupit či nikoliv. Každý operativní zákrok má svá rizika. Ty jsou však v tomto případě malá.
tasemnice, (01. 11. 2011 01:08) Reagovat
Dáblíku, tak tebe bych chtěla vidět :) to musí bejt casanova :-x ...chudáku nemáš ani holku, nebo možnost jít někam lovit,co? :cry: No kdo by si vopřel kolo o takovej intelekt a ksicht-no když si žiďák obřezanej :D páč pak by ti muselo přijít úplně zbytečný vyhledávat podobný servery a léčit si komplexy "ponižováním" druhejch a ještě ženskejch-copaak, vysmály jsme se ti v minulosti párkrát? ;-) noo nedivim se a bude hůř...tebe bych chtěla mít doma, bych tě vyškolila raz dva,kámo :P ...prober se zlato,ju? 8)
tinka, (12. 12. 2011 11:26) Reagovat
dáblík je holka........
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Stydké pysky.cz
Kontakty