Úvod Stydké pysky a estetika

Stydké pysky a estetika

Krása je z estetického hlediska vnímána velmi pozitivně, a proto je důležitá. Zejména u žen je vizuální krása velmi citlivým tématem. Ve společnosti se hovoří o tom, že víc záleží na důležitějších hodnotách, přesto je ženská krása stále v popředí zájmu. Kdo víc touží po kráse? Muži nebo ženy? Toť otázka.

Každopádně plastická chirurgie, která koriguje vady na kráse, je v současné době vyhledávaným lékařským oborem. Nejde o zázraky, ale o skutečně odbornou a precizní pomoc lidem, kteří jsou z nějakého důvodu se svým vzhledem nespokojeni.

Plastika zahrnuje korekci vzhledu mnoha částí těla.

Stydké pysky a plastika

Vzhled a funkčnost stydkých pysků lze chirurgicky upravit. Tyto operace patří mezi méně známé, ale přesto důležité zákroky plastické chirurgie. Odborně se nazývají labioplastické operace a upravuje se při nich velikost a abnormalita stydkých pysků.
 

Labioplastika se zabývá především:

  • Zvětšením velkých stydkých pysků
  • Zmenšením a korekcí malých stydkých pysků

Jde o poměrně jednoduché a úspěšné plastické operace.


Diskuse (30 komentářů)

DAŠA, (31. 12. 2011 14:40) Reagovat
Já bych se bála nechat si provést takovouhle operaci.
LINDA, (23. 01. 2012 10:06) Reagovat
Já taky, přijde mi to až moc choulostivý. Možná je to jen o tom pocitu, že mi někdo bude něco dělat se stydkými pysky...No, neměla bych z toho dobrý pocit.
LIBUŠE, (26. 02. 2012 18:30) Reagovat
Tak různé gynekologické zákroky jsou také choulostivé, a přesto je podstupujeme, protože víme, že nám pomohou. A že není plastická operace stydkých pysků nutná? Když se tím někdo nadměrně trápí, tak si myslím, že nutná je.
DARA, (23. 05. 2012 05:08) Reagovat
Přesně tak, když se člověk bude cítit lépe, proč si to nenechat udělat a není to jen o tom cítit se lépe, ale někomu opravdu velké stydké pysky překážejí. Moje sestra s tím má také problémy a zvažuje tuto operaci.
jedinečnost, (21. 04. 2012 07:04) Reagovat
mému příteli se líbí velké pysky, je to zřejmě věc citu, zdá se mu to sexuálně atraktivnější a je fakt, že to může souviset, protože jsem vášnivé povahy ikdyž to tak na první dojem nevypadá... Přítel říká že moje pysky jsou toho důkazem. Nenechte se proto ovlivnit a věřte, že každá je má takové jaké je má mít a pakliže se to někomu "nelíbí" je to důkaz toho, že by měl hledat v jiných vodách... Kromě toho mají ocharnou funkci a musím doznat, že fungují dobře, nikdy jsem neměla pohl. nemoc ani jinou podobnou potíž. Momentálně je v módě být vyholená(ikdyž trend už ustupuje),i proto se může také zdát, že pysky jsou příliš velké. Žádné měřítko ale neexistuje, jen vy samy - mějte se rády!(vášnivě;-)
Lenka, (06. 07. 2012 16:37) Reagovat
Já mám také větší stydké pysky a nikdy mi to nevadilo. Partner se k nim také někdy nevyjadřoval, tedy v negativním slova smyslu. Asi to nechce se moc zkoumat. To si pak každý na sobě najde nějaký problém, ale o tom to přeci není...
jaja, (23. 07. 2012 11:30) Reagovat
Já jsem také toho názoru, že pokud jde jen o estetickou stránku že by se to nemělo přeceŃovat. Na druhou stranu větší stydké pysky jsou náchylnější k různým infekcím a někdy i překážejí. Tak podle toho by se asi žena měla rozhodovat.
pim, (15. 08. 2012 07:26) Reagovat
Plastická chirurgie mě zatím nijak neoslovuje. Stačí mi občas, když v televizi vidím odsávání tuku, řezání víček atd. a přejde mě chuť.:)
Olma, (10. 09. 2012 10:47) Reagovat
Tohle mě také na jednu stranu děsí, vždycky když to vidím v televizi, tak mi to přijde jako hrozná řezničina. Na druhou stranu někdy není vyhnutí. A zvětšení pysky (a nejde jen o můj subjektivní dojem) mě velmi trápí, takže asi seberu odvahu a půjdu do toho.
Lenka, (28. 08. 2012 13:24) Reagovat
Ze začátku se mi taky nechtělo (po shlédnutí odsávání tuku a spol. v TV), ale nakonec jsem si dodala odvahu a pomyslela si, jak by to potom vypadalo a s odvahou šla do toho ve FN Olomouc. Nakonec operace v pohodě, pak cca týden největšího hojení a další dva s pozvolnými masážemi a dalším hojením. Zkrátili mi oba pysky a taky jsem chtěla trochu opravit kapuci klitorisu, aby to bylo nějak tak nastejno. No a jak to splasklo, tak jsem se šla podívat do zrcadla a nikde nic nekouká a nejen, že to vypadá úplně dobře, hlavně je dobře mně a to stojí za to. Nechtěla bych to zpátky. A kupodivu se i lépe udělám.
Vlaďka, (04. 10. 2012 10:11) Reagovat
Také jsem slyšela, že je to lepší i při sexu a masturbaci. Chystám se také podstoupit tento zákrok. Už jsem napevno rozhodnutá a teď už si jen dodávám odvahu přihlásit se na zákrok.
Lenka, (06. 10. 2012 12:45) Reagovat
Jen tak pro informaci, kolik ti je? Já na tom byla ve 26ti. A bavila jsem se o tom se ségrou, která to má za sebou už asi 10 let a obě bychom neměnily. Jednoduše se kousni a jdi na věc. Budeš pak koukat jaká z tebe bude kočka a jak si budeš užívat. Držím palce ;-)
Markéta, (11. 12. 2012 14:28) Reagovat
Mě je dvacet osm a také o tom uvažuji. Jen nevím, jestli jít teď nebo až po dítěti, které plánuji cca ve 32 letech. Ono je to asi jedno, že? Porod s estetikou stydkých pysků nic neudělá, nebo nějak může narušit tento zákrok? Nevím...možná je to hloupá otázka...
Hanka, (23. 12. 2012 11:10) Reagovat
Já si myslím, že je to úplně jedno. Zkuste se zeptat svého gynekologa či své gynekoložky. Ale problém bych v tom neviděla. To si myslím, že je mnohem horší nechat si udělat plastiku prsou a pak kojit.
Verča, (09. 01. 2013 08:54) Reagovat
To mě docela zajímá - myslím ta plastika prsou a kojení...Mám jedno dítě a docela jsem si těhotenstvím a následným kojením zničila prsa. Nevypadají vůbec dobře, tak uvažuji o plastice. V budoucnu plánuji však druhé dítě, tak se bojím, aby mi to zase prsa nezničilo, když už do plastiky investuju...
Samanta, (05. 04. 2013 04:18) Reagovat
Zřejmě plastika prsu před dalším dítětem nevadí. Nevím tedy přesně, jak to je, ale vím, že kamarádka po prvním porodu byla na plastice a poté otěhotněla. Akorát nevím, jaké měla dojmy z kojení, ale myslím, že úplně normální jako jiné ženy.
Janina, (24. 02. 2013 17:34) Reagovat
S porodem to nijak nesouvisí. Můžeš na plastiku jít, kdy chceš. Jelikož všechny znáte ty pocity, jaké člověk s těmi pysky má, nebudu vysvětlovat, co mě k operaci dohnalo. Ale spoustu holek to slovo operace vystraší, ale není se proč bát. Stejně jestli o plastice uvažuješ, tak se bez operace nic nevyřeší. Spíš na nic nečekej.
Lara, (23. 04. 2013 05:03) Reagovat
Je logické, že se člověk bojí jakéhokoliv operačního zákroku. Jde o to se překonat a uvědomit si, že ne každá opera je vážná, ale když člověk nemá zkušenosti...Měla jsem za svůj život jen jednu, banální, operaci. A jak jsem se před ní bála...
Danča, (04. 07. 2013 07:06) Reagovat
Mě třeba děsí ani to, že jde o nějakou operaci, ale že by mě něco dělali s tak intimními partiemi. Bála bych se bolesti a celkově z toho zatím nemám dobrý pocit, ale snažím se ho v sobě překonat, protože bych časem tuhle operaci podstoupit chtěla.
Verča, (12. 07. 2013 06:41) Reagovat
na tuhle operaci se chystá kamarádka. říkala jsem si, že si počkám, jak dopadne a hlavně, jak bude spokojená, pak se možná také odhodlám...:)
Lenka, (03. 10. 2013 10:10) Reagovat
Já si pamatuju, že jsem se stydkými pysky byla hodně nespokojená v pubertě, měla jsem z toho mindrák a byla jsem nešťastná. Teď už to tak neberu, i když stydké pysky asi o něco větší mám. Ale chápu, že jestli to někomu vadí a přispívá to k zánětům, že na tu operaci jdou.
Milena, (01. 10. 2014 10:42) Reagovat
Tak v pubertě je snad každý s kdečím nespokojený a různé estetické nedostatky zveličuje, až časem se ukáže, jestli je to opravdu takový problém, nebo tomu jedinec přikládal zbytečně velký význam.
Janina, (18. 01. 2015 19:51) Reagovat
Tak něco jiného je pubertální mindrák a jiné to je, když se kvůli vzhledu pysků člověk trápí. Nikdo nejsme dokonalý, ale je to prostě něco, co by se mělo líbit hlavně mě samé a když se mi to nelíbí, tak proč se trápit. Možná je to pro někoho nesmysl, ale někdy to dovede kazit život.
Xena, (05. 03. 2015 09:30) Reagovat
Já jsem stejného názoru jako Janina. Pokud impuls pro tuto operaci vychází přímo ze ženy a už má za sebou puberální léta, kdy jsme k svému tělu přehnaně kritičtí, tak proč do toho nejít. Je na každém, jestli za to ty peníze dá či nikoliv.
Lenka, (06. 04. 2015 18:30) Reagovat
Operaci jenom doporučuju, protože mi pomohla získat něco, co mi jinak chybělo. Ani ne tak vuhled, i když taky:) ale hlavně lepší pocit ze sexu i aktivit, které nepřicházely v úvahu, třeba pěší turistika po horách atd. V pubertě se prostě každý mění a často se leccos samo napraví, ale pokud zvětšené pysky zůstavají problematické dál, není co řešit.
Eliška, (21. 04. 2015 09:20) Reagovat
Je to na každé ženě. Někdo odsuzuje plastiku jako takovou, ale zrovna u těch stydkých pysků nejde přeci jen o estetiku a i celkově si myslím, že pokud to člověk s plastickou chirurgií nepřehání, není na tom nic špatného.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stydké pysky.cz
Kontakty