Úvod Stydké pysky, průběh plastické operace

Stydké pysky, průběh plastické operace

Plastika stydkých pysků je esteticko – chirurgický zákrok. Není nijak složitý, většinou se obejde bez jakýchkoliv komplikací. Provádí se buď zvětšení velkých stydkých pysků nebo zmenšení a úprava malých stydkých pysků.

 

Velké

Zmenšení velkých stydkých pysků není vážný problém. Většinou nemá vliv na funkčnost pohlaví, jen na jeho vzhled. Dalo by se tedy říct, že jde o kosmetický problém. Ke zmenšení dochází většinou věkem, nebo náhlým úbytkem váhy.

A protože tuk je hlavní součástí výplně velkých labií, musí se při korekci doplnit. Používá se k tomu vlastní tuk operované ženy, který se odsaje z podkoží stehen či břicha a kanylou doplní do velkých stydkých pysků.

Zákrok se provádí:

 • Ambulantně (příp. s jednodenní hospitalizací)
 • V celkové anestezii
 • Jde víceméně jen o vpichy, které jsou po zákroku překryty náplastí

Pooperační období:

 • Krátká rekonvalescence
 • Druhý den je povolena sprcha
 • Po třech dnech se mohou sejmout náplasti
 • Lehká činnost se může provádět po třech dnech
 • Fyzická činnost a sex jsou povoleny po čtrnácti dnech

 

Malé stydké pysky.

Jde o zmenšení a upravení asymetrie malých stydkých pysků. Průběh celého zákroku je jednoduchý a poměrně krátký, výsledek je více než dobrý.

Výběr operační techniky záleží na individuálním stavu pohlaví a představě pacientky.

Operace se provádí:

 • Ambulantně, nebo s jednodenní hospitalizací. To rozhodne příslušný lékař, který operaci provádí. Řídí se rozsahem plastiky stydkých pysků a celkovým zdravotním stavem pacientky.
 • Před operací proběhne normální předoperační vyšetření, zhodnocení potřeby korekce malých stydkých pysků, stanoví se plán operace.
 • Samotná operace trvá cca 45 minut.
 • Poloha ženy při operaci je stejná, jako při gynekologickém vyšetření či zákrocích.
 • Při operaci je použita krátkodobá celková anestezie, takže žena nic necítí. Je to vhodné i z hlediska možnosti zkreslení genitálu při použití místního anestetika.

Pooperační doba je charakteristická krátkou rekonvalescencí. Má obvykle tato pravidla:

 • Zvýšenou pozornost při hygieně.
 • Stehy jsou převážně vstřebatelné, nemusí se odstraňovat.
 • Omezení dva týdny při sportu
 • Sexuální abstinence cca měsíc od zákroku.

Průběh operace, cena i pooperační nařízení jsou s pacientkou detailně konzultovány ještě před operací.


Diskuse (16 komentářů)

Marika, (25. 08. 2012 13:58) Reagovat
Uvažuju také o této plastické operaci. Je pravda, že když je to ze zdravotního hlediska, že to platí zdravotní pojišťovna? A platí to každá, nebo jen některá? Díky.
Anička, (22. 11. 2012 07:30) Reagovat
Ahoj je mi 14 a hrozně mi to vadí,dělá to divný tvar i v kalhotkách a celkově se mi to nelíbí..od kolika let se na tuto operaci může?
Verča, (17. 07. 2013 05:29) Reagovat
určitě ne dřív než v osmnácti, ale nezoufej, třeba ještě do té doby změníš názor. Mě také v tomhle věku na mě kdeco vadilo a teď, je mi devatenáct, jsem už vcelku v pohodě. uvidíš, jak to bude...
Kačka, (08. 07. 2015 13:38) Reagovat
A opravdu až v osmnácti? I když by ji třeba gynekolog doporučil tuto operaci kvůli zdravotnímu hledisku, nejen kvůli estetice? sama nevím, jen myslím, že je asi lepší se o tomhle poradit s gynekologem.
Terka, (07. 02. 2013 15:21) Reagovat
Ono nejde o to, že by se za ně žena styděla, alespoň u mě to tak není. Mám jednoho stálého partnera a nikdo jiný kromě gynekologa je neuvidí. Jde spíš o to, že se mi kvůli nim dělá častěji mykóza, a to je hodně nepříjemné.
Hanka, (20. 02. 2013 10:58) Reagovat
Poraďte se ale s doktorem, jestli opravdu mykóza souvisí s většími stydkými pysky. Já je velké nemám, ale na mykózu trpím opakovaně.
Johana, (28. 03. 2013 07:49) Reagovat
tak mykózu může způsobovat hodně faktorů a větší pysky mohou být jednou z příčin. Je tam více místa na tvoření bakterií.
Karča, (14. 06. 2013 13:44) Reagovat
Mám trochu větší stydké pysky. Tím by se možná mohly vysvětlit mykózy, i když...Příčin je fakt hodně, ale my jsme s mým gynekologem zatím na nic nepřišly, tak se ho zkusím zeptat na tohle.
Lenka, (10. 10. 2013 17:33) Reagovat
Já jsem pět let po operaci a od té doba nevím co je oteklá pipka :) Je to fakt super pohodlí a klid a mimo to to nádherně vypadá. Zkus našetřit a jdi na věc, časem by na to stejně došlo, to mi věř.
Justyna, (09. 12. 2013 22:58) Reagovat
je my 24 roku. Mam velke stydke pysky.Jde to videt z venci, a taky klitoris. pred muzem se neukazu. mam uz steho myndrak. co mam delat ? dekuji za odpoved
Janina, (12. 12. 2013 11:18) Reagovat
No co s tím, je jasné. Neznám tě, tak nevím, jak je to akutní, ale s věkem ještě povyrostou. Neřeš to tady, ale u doktora, není to fyziologicky a rozhodně ani jinak v pořádku. Velký klitoris znám taky, ale nevadí mi, ani příteli. Ale ty pysky ven opravdu musí být otravné. Asi bych se zbláznila, kdyby se mi třely o spodní prádlo a nateklo to, brr:( Na gyndě s tím nic nezkazíš, když se zmíníš o problémech a že to potřebuješ zpravit, tam jsou na to zvyklí. Kámošce to udělali taky.
Justyna, (12. 12. 2013 16:55) Reagovat
To snad nee nechci aby jeste povyrostly. natecou my kdyz mam gynekologicky problemy.. O spodni pradlo mi netrou. Nemam stym problem jen ze si myslim ze se to muzovy nebude libit. Na gynekologii jsem stym byla a rekla jsem ji o problemu. Rekla my ze je to normalni ze kazda zena ma dve oci , pusu, nos ale jinej oblicej. Rekla jestly budu chtit tak to jde operacne zmensit.
Janina, (16. 12. 2013 10:42) Reagovat
Já být tebou, neváhám. Když se zmínila, domluv se a máš to z krku. Hrozně by mi to vadilo i esteticky a jinak bych se toho mindráku nezbavila. Samo sebou jsem kámošku proklepla, jesti je všechno jak má a krom vynikajícího vzhledu se nic nezměnilo. Jasně že jsem se ptala, jestli všechno cítí a tak a nijak jí to nepoznamenalo. Jenom při sexu je prý cítit, že tam to navíc neotravuje a tak týden si na to zvykala, ale je to tím, že vím, jak vypadala a vadilo jí to a při sexu se nemohla úplně uvolnit :(
Alena, (03. 03. 2014 14:37) Reagovat
Já se také zrovna odhodlávám, ale čím víc toho čtu, tím jsem si jistější, že to podstoupím. Ono fakt o nic nejde. člověk se nadměrně bojí, asi jako u každé normální operace, ale tohle je banalita. Tak nevím, jestli tím přesvědčuju ostatní holky, nebo sama sebe.
Kik, (06. 05. 2015 14:35) Reagovat
Já spíš naopak, říkám si, jestli to mám zapotřebí, protože to chci dělat z čistě estetického důvodu a naštěstí nemám zdravotní potíže, jak některé uvádí. Tak asi se spokojím s tím, že mi to nedělá žádné obtíže, nebo ještě počkám, kdyby se to mělo zhoršit...
Meggie, (19. 11. 2015 06:47) Reagovat
Je to rozhodnutí každé ženy. Od toho tu plastická chirurgie je, aby pomáhala. Ovšem nic se nemá přehánět a každý zákrok by měl být velmi dobře zvážen. Jedna plastika za druhou z rozmaru není zrovna tím pravým ořechovým.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stydké pysky.cz
Kontakty