Úvod Stydké pysky, důležitost jejich plastické úpravy

Stydké pysky, důležitost jejich plastické úpravy

Většina lidí plastiku stydkých pysků nepovažuje za důležitou. Je a není to pravda, podle toho z jakého úhlu se na to nahlíží.

Jak už bylo uvedeno, krása je stále důležitá a týká se i částí těla, které nejsou na první pohled vidět. A jak se na to dívají ženy a muži?

 • Ženy mohou být hodné, chytré, úspěšné, pracovité, ale přesto chtějí být i krásné. Dalo by se říct, že potřebu „líbit se“ mají zakódovanou v sobě. Je pro ně důležité, být vzhledově přijatelnými, přitažlivými, obdivovanými. Když toto dokáží, mají pocit, že splnily svou roli.  Cítí se sebejistě, všechny ostatní úkoly či problémy překonávají mnohem snadněji. Znamená to, že krása jejich těla má dopad na jejich psychiku, vztahy, prestiž, sexuální život apod.

Ženy moc dobře ví, že aby si ulovily a udržely muže je důležitý nejen jejich celkový vzhled, ale i vzhled jejich intimních vnadů.

 • O mužích je známo, že se vzrušují pohledem. Celková krása ženy je pro ně stejně důležitá, jako krása jejího pohlaví a prsou. Většina mužů je shovívavá k vlastním nedostatkům, ale na ženě vyžaduje, aby byla jejich ozdobou, chloubou a hlavně zdrojem jejich vzrušení.

Představa krásy je samozřejmě věcí osobního vkusu, je proto velmi individuální.

Stydké pysky, nejvhodnější čas k jejich plastice

Plastika stydkých pysků (labioplastika) je odvozena od stydkých pysků (tzv. labií). Při normální fyziologii ohraničují malá labia poševní vchod. Zvenčí jsou pak ještě překryta a uzavřena velkými stydkými pysky. Takovou má každý představu o ženském pohlaví. Co když ale začne vypadat trochu jinak? Nastává problém.

Důvody mohou být různé, většinou se však jedná:

 • Vrozenou disproporci
 • Opakované porody
 • Ochabování malých labií z důvodu věku
 • Ubývání tuku v oblasti velkých labií

Pokud se malá labia jen mírně zvětší, není zapotřebí korekčního zákroku. Při větším zvětšení (kdy výrazně vystupují z krytí velkých pysků), může docházet ke změně funkčnosti i esteticky nepřijatelnému hledisku. Vyčnívání malých stydkých pysků může být zaviněno i ubýváním tukové tkáně ve velkých stydkých pyscích. V takových případech se doporučuje labioplastika. Ta řeší víceméně abnormality, kdy zvětšení labií či jejich výhřez ze stydké štěrbiny zasahuje do některých činností ženského života.

 • Zhoršení hygieny
 • Komplikace v sexuálním životě
 • Překážka v oblékání (spodní prádlo, plavky)
 • Nesnáze ve sportu
 • Psychické problémy, komplexy apod.

Labioplastika (plastika stydkých pysků) je nejčastější korekcí ženského pohlaví a zájem o ni výrazně stoupá.


Diskuse (25 komentářů)

Kristýna, (14. 04. 2010 11:20) Reagovat
Ahoj zdravím všechny, kdo mají tento problém, uvažují o operaci ať už na plastice nebo v nemocnici, nějakým zbpůsobem to řeší a mají z toho obavy...vzhled mých stydkých pysků se začal u mne abnormalizovat již v poměrně brzkém věku, někdy okolo 13 let, takže v době puberty..tím pádem evidentně spadám do skupiny s vrozenou disproporcí, nyní je mi 27, jsem po porodu a po letech kdy jsem si už na svůj problém celkem "zvykla" - lépe řečeno naučila jsem se s tím žít mi byla navrhnuta právě výše zmíněná operativní modelace...na zákrok jdu za necelý měsíc do nemocnice, tudíž veškeré výlohy bude hradit zdravotní pojišťovna...mám trošku strach jak to všechno po operaci bude, ale z druhé strany se moc těším na to, že si nebudu připadat hloupě v plavkách, v prádle, při sexu a nebudou mě trápit nepříjemné pocity z toho jak vypadám..:-) věřím že to dopadne všechno dobře a až budu mít nějaké informace určitě se o ně s vámi podělím, hezký den všem Kristý:-)
Eva, (16. 02. 2012 08:05) Reagovat
ahoj Kristy ničeho se neboj,měla jsem stejný problém...moje pysky dosahovaly délky až 8 cm,jsem teď třetí týden po operaci a je fajn vyjít si v kalhotkách bez intimky a nic se ni nezamotává do spodního prádla :) ale hlavně se tam po té operaci hned nekoukej,nebo to obrečíš,bude to ze začátku vypadat hrozně,držím pěsti :)
Miluš, (09. 07. 2013 09:14) Reagovat
Ahoj Kristý, byla jsi na té operaci už? Podle data určitě. Zajímalo mě, jak ti to dopadlo a jaké si pak z toho měla pocity. Jestli jsi spokojená. Kdyby ses tu někdy objevila, dej prosím vědět.
Klára, (17. 10. 2010 19:52) Reagovat
jak to, ze vam to hradi pojistovna?
Eva, (01. 03. 2012 18:56) Reagovat
Protože jsem je měla hodně velké a šlo to na doporučení gyndaře,na gyndě jsem byla častěji jak s kámoškou na kafe...tpěla jsem neustálými záněty a kvasinkami ikdyž jsem se třikrát denně sprchovala...pokud vás nedotlačí gyndař,tak změňnte gyndaře.
Marie, (19. 07. 2012 06:16) Reagovat
Ono je fakt, že mnoho nezasvěcených řekne, že toho ženská zbytečně nadělá, že má velké stydké pysky, ale tady skutečně nejde jen o ten estetický dojem, ale i o ty častější záněty. Také s tím mám trochu problém, ale o té operaci jsem uvažovala zatím jen okrajově.
Veronika, (13. 01. 2011 09:56) Reagovat
Mohu se Krystýnko zeptat jak jste to udělala že vám to hradí pojišťovna? Mě doktor hned udkázal na plastickou chiurgii, ale to je moc peněz. Ach jo. Děkuji a hodně zdraví:)
Eva, (16. 02. 2012 08:08) Reagovat
jinak mě to taky hradila pojišťovna,platila jsem jen za ubytování na jednu noc v nemocnici,záleží na tom jakýho máte gyndaře,já měla neustále záněty a tak dále,takže vlastně děkuji své doktorce že mě na to ukecala :)
MARTA, (14. 03. 2012 11:07) Reagovat
Celkově to chce mít dobré gynekologa. Dokud člověku nic není a jde jen jednou za rok na prohlídku, tak si to neuvědomí. Já jsem poznala, že můj gynekolog za nic nestojí, až když jsem byla těhotná...O to už je na změnu pozdě. Po porodu jsem však gynekologa změnila a teď jsem spokojená.
Monika, (17. 10. 2012 10:52) Reagovat
Nejen gynekologa, ale celkově to chce mít štěstí na dobré lékaře. Nejde jen o jejich znalosti a zkušenosti, ale i lidský přístup. Někteří lékaři jsou odměření a pořádně pacientovi nic nevysvětlí. Mám ráda takový ty doktory, co člověka uklidní a všechno mu laicky vysvětlí, aby tomu rozuměl.
Petra, (19. 11. 2012 18:14) Reagovat
O to je jenom na rozhodnutí gynekologa, nebo mají nějaké směrnice nebo něco, co jim určuje, komu to můžou napsat na pojišťovně a kdo by si to měl zaplatit sám - jestli třeba se to píše jen ženám mající časté záněty a jak časté. Děkuji.
Bára, (10. 12. 2012 08:32) Reagovat
Já myslím, že žádné směrnice nejsou. Je to na gynekologovi, ale samozřejmě potom asi i plastický chirurg určuje, jestli je tato operace nutná ze zdravotního hlediska, takže to asi nebude tak, že byste se mohla domluvit s gynekologem.
Lenka, (24. 03. 2013 13:32) Reagovat
Já na tom byla před dětmi a nic se nedělo, prostě zajděte na gyndu a řeště to jako stav, který je zdravotní problém a udělají vám to. Já jsem tomu trochu pomohla a trochu si je poškrábala nehty a stěžovala si, že takhle zarudlé je mám pořád a že nemůžu ani jít víc než pár set metrů, kvůli bolesti a naíc mě to tím pádem bolí při sexu a pak jsme si to objednala v nemocnici a bylo to. Jsem úplně spokojená. Měla jsem je opravdu velké a nepěkně zakroucené, že jsem se styděla sama před sebou :(
Jiřina, (05. 03. 2013 14:41) Reagovat
Ani jsem nevěděla, že nějakou takovou plastickou operaci lze podstoupit...
Lucie, (09. 04. 2013 06:01) Reagovat
Dnes existuje velké množství všelijakých zákroků. stačí mít prachy a je možné si nechat udělat cokoliv. Nejsem ale proti plastické chirurgii. Když se to nepřehání, tak proč ne...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stydké pysky.cz
Kontakty