Úvod Stydké pysky, důležitost jejich plastické úpravy

Stydké pysky, důležitost jejich plastické úpravy

Většina lidí plastiku stydkých pysků nepovažuje za důležitou. Je a není to pravda, podle toho z jakého úhlu se na to nahlíží.

Jak už bylo uvedeno, krása je stále důležitá a týká se i částí těla, které nejsou na první pohled vidět. A jak se na to dívají ženy a muži?

 • Ženy mohou být hodné, chytré, úspěšné, pracovité, ale přesto chtějí být i krásné. Dalo by se říct, že potřebu „líbit se“ mají zakódovanou v sobě. Je pro ně důležité, být vzhledově přijatelnými, přitažlivými, obdivovanými. Když toto dokáží, mají pocit, že splnily svou roli.  Cítí se sebejistě, všechny ostatní úkoly či problémy překonávají mnohem snadněji. Znamená to, že krása jejich těla má dopad na jejich psychiku, vztahy, prestiž, sexuální život apod.

Ženy moc dobře ví, že aby si ulovily a udržely muže je důležitý nejen jejich celkový vzhled, ale i vzhled jejich intimních vnadů.

 • O mužích je známo, že se vzrušují pohledem. Celková krása ženy je pro ně stejně důležitá, jako krása jejího pohlaví a prsou. Většina mužů je shovívavá k vlastním nedostatkům, ale na ženě vyžaduje, aby byla jejich ozdobou, chloubou a hlavně zdrojem jejich vzrušení.

Představa krásy je samozřejmě věcí osobního vkusu, je proto velmi individuální.

Stydké pysky, nejvhodnější čas k jejich plastice

Plastika stydkých pysků (labioplastika) je odvozena od stydkých pysků (tzv. labií). Při normální fyziologii ohraničují malá labia poševní vchod. Zvenčí jsou pak ještě překryta a uzavřena velkými stydkými pysky. Takovou má každý představu o ženském pohlaví. Co když ale začne vypadat trochu jinak? Nastává problém.

Důvody mohou být různé, většinou se však jedná:

 • Vrozenou disproporci
 • Opakované porody
 • Ochabování malých labií z důvodu věku
 • Ubývání tuku v oblasti velkých labií

Pokud se malá labia jen mírně zvětší, není zapotřebí korekčního zákroku. Při větším zvětšení (kdy výrazně vystupují z krytí velkých pysků), může docházet ke změně funkčnosti i esteticky nepřijatelnému hledisku. Vyčnívání malých stydkých pysků může být zaviněno i ubýváním tukové tkáně ve velkých stydkých pyscích. V takových případech se doporučuje labioplastika. Ta řeší víceméně abnormality, kdy zvětšení labií či jejich výhřez ze stydké štěrbiny zasahuje do některých činností ženského života.

 • Zhoršení hygieny
 • Komplikace v sexuálním životě
 • Překážka v oblékání (spodní prádlo, plavky)
 • Nesnáze ve sportu
 • Psychické problémy, komplexy apod.

Labioplastika (plastika stydkých pysků) je nejčastější korekcí ženského pohlaví a zájem o ni výrazně stoupá.


Diskuse (25 komentářů)

Emilie, (15. 05. 2013 05:30) Reagovat
Také o tomto zákroku uvažuju, ale pořád převládá obava a pocit, jestli je to opravdu tak důležité. Tak uvidím časem k čemu se přikloním.
Zdenka, (01. 08. 2013 13:15) Reagovat
Přesně tak - nechte si to plout hlavou. Nemá cenu to podstupovat, když si nejste jistá. Já třeba před dvěma roky po té operaci taky toužila, ale postupem času to nějak vymizelo. Už se mi můj problém nezdá tak velký. Ale kdoví, třeba se ještě někdy rozhodnu.
Valerie, (04. 11. 2013 08:02) Reagovat
Moje nejlepší kamarádka to podstoupila a je spokojená, ale je fakt, že jí to trápilo hodně dlouho, takže bylo dobře, že se nakonec rozhodla to podstoupit.
Zita, (04. 04. 2014 07:06) Reagovat
Já bych ráda na tu operace šla, především z estetických důvodů, ale partner mi to pořád vymlouvá, že to nepotřebuju, tak ať zbytečně nechodím na plastický zákrok. Tak nevím. Na jednu stranu si říkám, že když to nevadí jemu, nemusí to vadit ani mě, ale tak nějak si nedokážu pomoct.
Janka, (08. 04. 2014 13:46) Reagovat
Taky jsem to řešila a nakonec jsem po dlouhé době přišla na to, že i když to mému taky nevadilo, tak je to moje přirození a vadilo to stejně mně a nakonec to vyšlo a já to mám za sebou už nějaký pátek a moc se mi to teď líbí jak před zrcadlem, tak při tom. Není to při sexu tak moc jiné, vzrušení bezva, ale už se alespoň pustím i do věcí, že bych dřív asi zešílela a to nejen studem.
Michala, (09. 07. 2014 11:00) Reagovat
taky se rozmýšlím a přesně jak píšete, i když to chlapovi nevadí, tak když to vadí mě, tak je to důležitější. Také se nedokážu pak tak uvolnit. Myslím, že plastickou operaci také nakonec podstoupím.
Zuzka, (01. 09. 2014 13:59) Reagovat
Já si třeba myslím, že by mi můj přítel neřekl, ani kdyby mu to vadilo. Nechtěl bych, aby se trápila, a i když k sobě jsme upřímní, tak přeci jen tohle je trochu něco jiného...
Gábina, (04. 06. 2015 08:03) Reagovat
Jen jsem se o téhle plastice zmínila před svým manžele a úplně mé argumenty zadupal do země. Řekl mi, to si radši nech zvětšit prsa. Nevím, co mu na tomhle tolik vadí, já o to vážně uvažuji, sice "jen" z estetických důvodů, ale i to je pro mě důležité.
Partricie, (29. 12. 2015 15:06) Reagovat
No...Když o tom přemýšlím, tak bych si také radši nechala upravit prsa než stydké pysky. Přijde mi to moc na intimním místě a nedokážu si představit, že bych si tuhle část těla nechala upravit. Ale je to každého věc. Každá to má jinak.
Amanda, (23. 12. 2017 16:46) Reagovat
Co se týče labioplastiky, zvolila jsem na doporučení kliniku p. doktora Otčenáška - http://www.labioplastika-praha.cz/ Zákrok mám v lednu, moc se mi líbí jak se o mě a celkově o ty pacientky stará.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stydké pysky.cz
Kontakty