Úvod Stydké pysky

Stydké pysky

Stydké pysky, sousloví, které je charakteristické svou lechtivostí a ožehavostí. Přitom jsou stydké pysky neodmyslitelnou částí ženského pohlaví. Jejich vzhled přitahuje pohledy mužů (někdy i žen) a jejich tvar a lokalizace plní své funkční i zdravotní hledisko.

Tvar, barva a ochlupení stydkých pysků je individuální a mění se vzhledem k období (těhotenství) i věku. Ochlupení je mnohdy upravováno podle módních trendů.

Stydké pysky, jejich anatomie

Ženské pohlaví se skládá z vnitřní a zevní části rodidel. Stydké pysky (labia) jsou důležitou součástí zevních rodidel. Jedná se o párové kožní řasy, které obklopují a uzavírají vchod do pochvy. Jejich pokožka je citlivá, uvnitř podobná sliznici. Stydké pysky jsou zevně pokryté pubickým ochlupením. Přední část stydkých pysků přechází ve stydký pahorek, zadní část končí na hrázi (perineu). Mezi tím je stydká štěrbina s ústím močové trubice a vagíny.

Rozlišují se:

  • Velké stydké pysky (labia majora) jsou uvnitř vyplněny převážně tukem. Obsahují však i tělíska, které při vzrušení a překrvení zajistí zduření těchto pysků. Tím se rodidla otevírají a jsou přichystány k následnému pohlavnímu aktu. Za normálních okolností stydké pysky uzavírají stydkou štěrbinu a chrání ji před vniknutím nečistot a infekcí.
  • Malé stydké pysky (labia minora) jsou mnohem jemnější kožní řasy, které jsou ukryty ve stydké štěrbině. Lemují poševní vchod a v přední části se setkávají s velmi citlivou a důležitou součástí ženského genitálu, která se nazývá klitoris. Malé stydké pysky při vzrušení také zduří a nabydou na velikosti. Jejich povrch je podobný sliznici a je velmi citlivý.

Význam stydkých pysků lze spatřovat především v ochraně vnitřních rodidel, přesto plní i svou důležitou roli v sexuálním životě.


Diskuse (68 komentářů)

Lenka, (14. 11. 2011 21:52) Reagovat
Chci se zeptat zda-li je možné resekci stydkých pysků hradit pojištovnou,pokud mi hodně vadí při běžném životě? někde jsem četla,že je to možné :eek:
vevuš, (02. 01. 2012 20:14) Reagovat
ahoj,chtěla bych se na něco zeptat..je mi 15 let a mam cca 1,5 cm dlouhé pysky :sad: a nevím jak to říct svému klukovi...poradte mi prosím jak bych mu to měla říct?? Předem děkuji za odpověd :-)
Leira, (02. 01. 2012 20:44) Reagovat
Tak mu to neříkej. Takové věci ho vůbec ani nezajímají. Až dojde na sex, bude myslet fakt na jiné věci než na to, aby si bral s sebou pravítko na tvoje genitálie. Spíš bude mít co dělat sám se sebou, aby sis neprohlížela moc dopodrobna jeho pytlík nebo nebrala pravítko na myšpulína :)
Alik, (04. 02. 2012 22:37) Reagovat
ahoj.. mám taky problém.. mám dlouhé pysky vipadá to odpudivě .. bojím se na reakci svého kluka :-? co mám dělat ? jít na operaci ? :-?
Michal, (19. 02. 2012 22:59) Reagovat
To není vůbec odpudivé,je tokrásné,na operaci se vyprdni. Chlapi nejsou jako ženský že 90% jich chce aby měl chlap 20 cm
Patricie, (14. 02. 2013 07:51) Reagovat
Nemyslím si, že by 90% ženských chtělo, aby chlap měl 20 cm. V této iluzi zase žijou mužský. Nás to až tolik nezajímá. Víme (nebo alespoň většina z nás), že je jedno, jak je dlouhej, hlavně, když to chlap s ním umí.
Michal, (18. 02. 2013 06:35) Reagovat
No zajdi na jakýkoli erotický portál na chat a uvidíš o co jde ženským :-)
Pepík, (12. 05. 2015 22:06) Reagovat
Nauč se nejdřív gramatiku
Pepík, (12. 05. 2015 22:07) Reagovat
jdi na doučování z češtiny
Vojtěch, (12. 09. 2012 10:08) Reagovat
Kam až ta plastická chirurgie chce zajít? Kdyby to nebylo tak drahé, tak medicína "vyrábí" jednu dokonalou ženu za druhou a přitom právě ty malé nedokonalosti dělají ženu individuálně krásnou...
Adriana, (13. 03. 2013 11:05) Reagovat
Hezky řečeno...Je to fakt, občas se nad tím zamýšlím, jak vznikají tzv. ideály krásy. Krása se přeci nedá nějak matematicky určit - tenhle nos je ještě akorát, tenhle už příliš velký...Přijde mi to zvláštní.
Lenka, (23. 11. 2013 19:41) Reagovat
Ahoj!chci se zeptat:mám velké stydké pysky a měla jsem postupně čtyri muže: jeden říkal, že jsem krásná, dva nějak vůbec neřešili a ten poslední mi řekl (při rozchodu), že se jedná o šílenou anomálii a že bych s tím měla něco udělat. Chci se zeptat mužů. je to vnímáno negativně?
Joska, (30. 11. 2013 20:01) Reagovat
Na rovinu, je to anomální tvar a jsou dvě kategorie chlapů (A že se tohle téma často probírá:) Jedněm to nevadí a druzí to nemají rádi a je jich víc a část z nich to nějak přečká při jiných představách, ale chlapi co to vyhledávají jsou možná taky, ale já neznám ani jednoho :( Nevěš hlavu, neviděl jsem tě, tak nevím. Ale jestli to máš větší, můžeš to jednou provždy vyřešit u doktora. Ale je skoro automaticky brané, že "normální" pysky takhle nevypadají a právě se jedná i o část důvodů nevěry, chlap najde holku s hezčí ... a je to. Je to tvoje věc a nikdo ti nemusí radit, uvidíš sama, ale třeba když má kluk anomální předkožku, taky se to musí zpravit a na přerostlé pysky to prostě někdy platí taky. Někdy se musí kousíček zmenšit, no. Manželka je nemá velké a padlo tohle téma a říkala, že by se asi zbláznila, kdyby je měla takhle venku, jak psychicky, tak při tření o kalhotky, takže i podle "druhého tábora" to asi není úplně ono. Uvidíš. Čus.
Martin, (01. 12. 2013 18:52) Reagovat
Můj pohled na převislé pysky je, že se mi úplně nelíbí, ale asi bych to překousnul. Ale je jasné, která p..a je hezčí :D to máš pravdu.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Stydké pysky.cz
Kontakty