Úvod Stydké pysky

Stydké pysky

Stydké pysky, sousloví, které je charakteristické svou lechtivostí a ožehavostí. Přitom jsou stydké pysky neodmyslitelnou částí ženského pohlaví. Jejich vzhled přitahuje pohledy mužů (někdy i žen) a jejich tvar a lokalizace plní své funkční i zdravotní hledisko.

Tvar, barva a ochlupení stydkých pysků je individuální a mění se vzhledem k období (těhotenství) i věku. Ochlupení je mnohdy upravováno podle módních trendů.

Stydké pysky, jejich anatomie

Ženské pohlaví se skládá z vnitřní a zevní části rodidel. Stydké pysky (labia) jsou důležitou součástí zevních rodidel. Jedná se o párové kožní řasy, které obklopují a uzavírají vchod do pochvy. Jejich pokožka je citlivá, uvnitř podobná sliznici. Stydké pysky jsou zevně pokryté pubickým ochlupením. Přední část stydkých pysků přechází ve stydký pahorek, zadní část končí na hrázi (perineu). Mezi tím je stydká štěrbina s ústím močové trubice a vagíny.

Rozlišují se:

  • Velké stydké pysky (labia majora) jsou uvnitř vyplněny převážně tukem. Obsahují však i tělíska, které při vzrušení a překrvení zajistí zduření těchto pysků. Tím se rodidla otevírají a jsou přichystány k následnému pohlavnímu aktu. Za normálních okolností stydké pysky uzavírají stydkou štěrbinu a chrání ji před vniknutím nečistot a infekcí.
  • Malé stydké pysky (labia minora) jsou mnohem jemnější kožní řasy, které jsou ukryty ve stydké štěrbině. Lemují poševní vchod a v přední části se setkávají s velmi citlivou a důležitou součástí ženského genitálu, která se nazývá klitoris. Malé stydké pysky při vzrušení také zduří a nabydou na velikosti. Jejich povrch je podobný sliznici a je velmi citlivý.

Význam stydkých pysků lze spatřovat především v ochraně vnitřních rodidel, přesto plní i svou důležitou roli v sexuálním životě.


Diskuse (68 komentářů)

milan, (23. 03. 2017 11:03) Reagovat
Presne tak Saro velke pysky to je wau. Za styk s tak obdarenou zenou bych dal cokoly .
Michal, (28. 10. 2017 21:47) Reagovat
Já třeba nemám stydké pysky vůbec a ani mi to moc nevadí. Ale někdy bych je chtěl mít a pak bych to okomentoval.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Stydké pysky.cz
Kontakty