Úvod Stydké pysky

Stydké pysky

Stydké pysky, sousloví, které je charakteristické svou lechtivostí a ožehavostí. Přitom jsou stydké pysky neodmyslitelnou částí ženského pohlaví. Jejich vzhled přitahuje pohledy mužů (někdy i žen) a jejich tvar a lokalizace plní své funkční i zdravotní hledisko.

Tvar, barva a ochlupení stydkých pysků je individuální a mění se vzhledem k období (těhotenství) i věku. Ochlupení je mnohdy upravováno podle módních trendů.

Stydké pysky, jejich anatomie

Ženské pohlaví se skládá z vnitřní a zevní části rodidel. Stydké pysky (labia) jsou důležitou součástí zevních rodidel. Jedná se o párové kožní řasy, které obklopují a uzavírají vchod do pochvy. Jejich pokožka je citlivá, uvnitř podobná sliznici. Stydké pysky jsou zevně pokryté pubickým ochlupením. Přední část stydkých pysků přechází ve stydký pahorek, zadní část končí na hrázi (perineu). Mezi tím je stydká štěrbina s ústím močové trubice a vagíny.

Rozlišují se:

  • Velké stydké pysky (labia majora) jsou uvnitř vyplněny převážně tukem. Obsahují však i tělíska, které při vzrušení a překrvení zajistí zduření těchto pysků. Tím se rodidla otevírají a jsou přichystány k následnému pohlavnímu aktu. Za normálních okolností stydké pysky uzavírají stydkou štěrbinu a chrání ji před vniknutím nečistot a infekcí.
  • Malé stydké pysky (labia minora) jsou mnohem jemnější kožní řasy, které jsou ukryty ve stydké štěrbině. Lemují poševní vchod a v přední části se setkávají s velmi citlivou a důležitou součástí ženského genitálu, která se nazývá klitoris. Malé stydké pysky při vzrušení také zduří a nabydou na velikosti. Jejich povrch je podobný sliznici a je velmi citlivý.

Význam stydkých pysků lze spatřovat především v ochraně vnitřních rodidel, přesto plní i svou důležitou roli v sexuálním životě.


Diskuse (68 komentářů)

Ta co se stydí, (06. 01. 2014 19:55) Reagovat
Ahoj, mám problém s velkými malými st. pysky. Nejsem plnoletá, ani nemám kluka ale prostě mně to štve. Zařízávají se mi kalhotky a mám nich takovou "bouli". Už ani nechodím do bazénů a na plavkách nosím kraťasy. Ke gynekologovi nemohu jít, protože mí rodiče mně mají za slušného člověka bez jakýchkoli těchto problémů. Mám hodně opožděnou menstruaci takže asi budu chodit na horm. injekce. I přesto nemohu tento problém řešit přes gynekologa. Moc se stydím je to pro mě samotnou odpudivé.
Janka, (10. 01. 2014 09:51) Reagovat
Vůbec, nevěš hlavu, třeba to není tak zlé a nikdo ti neporadí lépe než gynekolog, prostě se tam stav. Chce to odvahu a nebo se svěř máti, tohle se slušností nemá co dělat, je to úplně normální problém, jako třeba bolavá ruka. Nemysli si, že tvá matka je úplně slepá a myslím, že se ti uleví. A opravdu zkus gyndu, tam viděli kde co a po odborné stránce nic lepšího, než gynda nebo plastika není. Ale na plastiku můžeš kdykoliv v plnoletosti zajít, to nehoří. A zkus se přemoci a najdi si kluka, bude to trochu adrenalin, ale zkus to a neboj se.
Ta co se stydí, (23. 01. 2014 13:13) Reagovat
Děkuju, ale moje mamka je v přesvědčení, že mám problémy 10ti leté holky a něco takového by byl pro ni šok, vždyť ani holení nohou mi až do střední zakazovala a tď se na mě dívá ... no nevim jak to mám říct- měsíčky už mám takže se na tu gyndu nedostanu ani tak.
Janka, (16. 02. 2014 14:05) Reagovat
Poradím ti jedno, zakousni se, vydrž a zkus to s klukem. Odpudivý pocit můžeš mít, ale zkus se překonat a jestli po tobě pokukuje nějakej kluk, zkus to s ním, to že pokukujou je tak trochu chemie a myslím, že ho pysky neodradí, když se mu líbíš. Však oni taky nejsou dole dokonalí a jde jim to. Nemysli na to a pořádně ho vruš a bude to. A nakonec jestli opravdu budeš operaci chtít, počkej do 18ti a jelikož máš svou hlavu a né mamčinu, nic ti nebrání zmenšit je, jak se ti to bude líbit. Nikam nemusíš spěchat a spíš zapracuj při masturbaci na tom, co je ti na nich příjemné za pohyby a celkově užívej si :D
ta co se stydí, (26. 05. 2014 14:15) Reagovat
Hodně si mi zvýšila sebevědomí, bylo to přímo pro mě a to mi přišlo hezké, ne jako na webech: "buďte se sebou spokojené" to je dokolečka to samé. TO co mi vadí nejvíce, je boule na kalhotkách, plavkách a drezech v kterých sportuji, kdy se mi hýbe a já se cítím nepříjemně, protože to nejde ovládat. Někdy si beru slipovou vložku jen tak, aby vypadala menší, což funguje, ale má to své ale. Kdybys věděla radu i na tohle nebo ji věděl někdo jiný, tak za ni budu ráda.
Janka, (28. 05. 2014 10:13) Reagovat
Tak to ti moc neporadím, ale pokud máš nepříjemné pocity při sportu atd. je to už na hraně pro plastiku. Já osobně bych to asi nesnesla, když se třeba odřou o spodní prádlo, tak to musí být fakt peklo. Čistě pro estetiku je ta operace úplně na poslední koleji, ale ty jsi ten případ, kdy je plastika výtanou pomocí z hlediska pohodlí a omezení fyziologie. Časem ti navíc, jako každé, pysky ještě trochu povyrostou. Dokola se divím, že tohle neřeší gynekolog, když to v ordinaci vidí.
ta co se stydí, (03. 03. 2015 12:15) Reagovat
Měla si pravdu, vážně se zvětšily :sad: Za rok mi bude 18, tak o plastice uvažuji. Chci ale počkat co nejdéle a neříkat to rodičům. Když jsem psala poprvé, tak jsem neměla měsíčky, kluka a tam dole se to dalo vydržet. Teď je všechno naopak, tak jsem si začala šetřit na operaci (pomalu :sigh: )a vrátila se na tuhle stránku.Ještě jednou ti moc děkuji. :-)
ta co se stydí, (03. 03. 2015 12:56) Reagovat
Už uvažuji i o gynekologovi. Chtěla bych znát jeho názor (za ten necelý rok). Myslím si, že bude stejného názoru. Náročná a otravně častá hygiena, stud :oops: , nepohodlnost každého prádla, a jiné problémy mluví v prospěch zásahu do mého těla. :sad: Doufám, že si vše nebudu muset hradit sama a gynekolog mi s tím pomůže.Chtěla bych zpět ten malý problém holky, která si tu prvně stěžovala. :cry:
aninymka, (10. 10. 2015 10:55) Reagovat
Uz odmalicka mi bylo divne, ze tam dole vypadma jibak nez me kamaradky. Mama sice tam dole vypadala stejne jako ja, cos jsem po ni asi zdedila. Uprimne jsem to ale nikdymoc neresila a nikomu z mych pritelu to nikdy nevadilo. Uzivam si oral a vsechno mozny. Prijde mi jako blbost, kdyz se za to zena stydi. Myslim si, ze kdyby to mymu priteli vadilo tak bych ho nejspis poslala do hajzlu, protoze ja se za to nestydim a uz vubec nepujdu na operaci jan kvuli tom, ze se to nekomu nelibi.
Jana, (01. 02. 2016 15:28) Reagovat
Přečetla jsem si některé zdejší příspěvky a myslím, že to prostě záleží na ženě. Každá jsme jiná a je jasné, že když se někdo moc pozoruje, tak nějakou tu "nedokonalost" najde. Pokud to ženě vadí moc, tak chápu, že s tím chce něco dělat. Sama bych asi takový problém řešila operací jen, kdyby mi to vadilo zdravotně, což některé ženy takové problémy mohou mít.
Mike, (03. 06. 2016 07:55) Reagovat
Tak moje žena by také chtěla jít na tenhle zákrok a můžu ji říkat pořád, že to nepotřebuje. Je to podle mě v psychice ženy, ale aby jí ten zákrok skutečně pomohl a nenašla si potom další "nedokonalost", kterou bude chtít odstranit.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Stydké pysky.cz
Kontakty